Andrea Verešová

Rozhovor s Andreou Verešovou pri focení svadobných šiat Text: Veronika MoreiraFoto: Pavel BeranSvadobné šaty: salon NAIVEMísto: Residence Liběchov

Rozhovor pri fotení svadobných šiat
Text: Veronika Moreira
Foto: Pavel Beran
Svadobné šaty: salón NAIVE
Miesto: Residence Liběchov

V nádhernom prostredí Rezidencie Liběchov sme sa dnes pri príležitosti fotenia šiat svadobného salónu Naive stretli s modelkou Andreou Verešovou. Stretnutie to bolo nanajvýš zaujímavé a práve vďaka nemu vám teraz prinášame rozhovor s touto usmievavou kráskou, ktorá nám venovala trochu zo svojho drahocenného času.

Andrea, ako sa Vám páčilo prostredie Rezidencie Liběchov a aká bola pri fotenie atmosféra?
Atmosféra pri fotení bola super. Rada pracujem s profesionálmi a ľuďmi na svojom mieste a tu sa to 100% podarilo. Navyše fotenie tak nádherných šiat je vždy veľmi príjemné.

Páčili sa Vám modely šiat zo salónu Naive?
Bezpochyby bol jeden krajší ako druhý.

Vybrala by ste si niektorý pre svoju vlastnú svadbu?
Mám rada rafinovanú eleganciu a šaty, ktoré zdôrazňujú ženskú líniu tela. Šaty NAIVE sú veľmi krásne, keď som videla celú kolekciu, našla som tam niekoľko favoritov, v ktorých by som si svoj svadobný deň dokázala predstaviť.

Sledujete v móde tiež súčasné svadobné trendy a iné farby svadobných šiat, či doplnkov? Páči sa Vám, alebo preferujete klasiku v bielom?
Sledujem trendy hlavne u večerných šiat, pretože je veľa akcií, kde je taký dress code vyžadovaný. Navyše som šťastne vydatá Vaneska je ešte malá, tak nemám moc dôvod svadobné trendy sledovať. Iné to je v prípade, že sa vydáva nejaká česká, alebo i zahraničné celebrita. To sa veľmi rada na fotky pozriem a nechám sa inšpirovať.

Keby ste sa dnes vydávala, urobila by ste niečo inak?
Nikdy nehovor nikdy, ale musím povedať, že neurobila. Náš svadobný deň bol úplne perfektný a podľa mojich predstáv. Bol to jeden z najsilnejších a najviac emotívnych okamihov môjho života.

Vydávala ste sa v marci, sú teda podľa Vás svadby na jar tie najkrajšie?
Jar má svoje čaro a istú symboliku, ktorá sa dá premietnuť aj do svadobného dňa. Vzniká nový život a všetko je zrazu krajšíe a farebnejšíe. Rovnako tak to je s príchodom manželstva. To, či je svadobný deň krásny a vydarený však podľa môjho názoru nezáleží ani tak na ročnom období a počasí, ako na ľuďoch, ktorí sú tohto jedinečného dňa súčasťou.

Slávite svadobné výročie? Tento rok bolo vaše deviatej. Viete, ako sa mu hovorí?
Mám veľmi pozorného manžela, ktorý na náš veľký deň nikdy nezabudne. Neoslavujeme to nejako veľkolepo, ale vždy si urobíme čas pre seba a navštívime napríklad nejakú dobrú reštauráciu, či divadelné predstavenia. Nie som si istá, ale myslím, že to bude svadba medená?

Veríte na poveru, podľa ktorej manželstvo uzavreté v máji dlho nevydrží?
Túto poveru poznám a je pravdou, že som sa kvôli nej v máji vydávať nechcela. Mám okolo seba ale mnoho párov, ktoré sa v máji brali a sú šťastní. Ak manželstvo funguje, tak nie je potrebné dať na povery. A ak nefunguje, tak to je vždy len a len o ľuďoch.

A teraz trochu konkrétnejšie na tému Vašej svadby, ktorá prebehla na zámku Kynžvart. Prečo práve tam? Bolo všetko presne také, ako ste si to vysnívala?
Svadba je v živote ženy jedným z najkrajších a najdôležitejších momentov v živote. A pre mňa to tak bolo samozrejme tiež. Preto som chcela, aby bola naozaj krásna a ja sa aspoň raz v živote mohla cítiť ako princezná. Čo ide na zámku vždy o trošku lepšie. Keby som ale mohla niečo zmeniť, tak by som si veľmi priala cirkevný sobáš v kostole a pozvala oveľa viac priateľov a kamarátov.

Vydávala ste sa tehotná, ako ste sa behom tak náročného dňa cítila? Nepokúšali sa o vás povestné mdloby? Ani o Vášho manžela?
Ranné nevoľnosti a podobné peripetie spojené s tehotenstvom som mala v tú dobu už našťastie za sebou. Samozrejme, že som na seba bola viac opatrná a dávala som si pozor. Predsa len to bolo moje prvé tehotenstvo a bola som málinko viac úzkostlivá, než keď som čakala syna Daniela. Aj tak sme si to ale užili a Vaneska rada hovorí, že bola na svadbe svojich rodičov, aj keď si to moc nepamätá.

A na záver obvyklá, napriek tomu však dôležitá otázka. Čo by ste zaželala snúbencom a budúcim novomanželom, ktorých sezóna práve začína?
Priala by som všetkým, nech si svadobný deň pamätajú, ako ten najkrajší deň v ich živote, vďaka ktorému začína nová a moc krásna etapa.

Poďakovanie

Ďakujeme modelke Andree Verešovej za jej čas a príjemný rozhovor na rýdzo svadobné tému, ktoré ste si, ako dúfame, vychutnali rovnako ako my.

A vám, snúbencom prajeme spolu s Andreou Verešovou, krásnu svadbu a naozaj veľa, veľa šťastia!

Prostredie fotenie v Rezidence Liběchov, šaty od salónu Naive